Frenkie de Jong nastúpil v základnej zostave holandskej reprezentácie na zápas majstrovstiev sveta proti Švédsku a pri presvedčivom víťazstve Oranjes 5:1 odohral 59 minút. Po záverečnom hvizde stredopoliar FC Barcelona priznal, že jeho zdravotné problémy ešte úplne neustúpili a stále pociťuje bolesť.
Kapitán holandskej reprezentácie sa už niekoľko mesiacov potýka so zdravotnými komplikáciami, ktoré ovplyvnili aj jeho nasadenie v závere klubovej sezóny. Napriek týmto problémom mu tréner Ronald Koeman opäť prejavil dôveru a zaradil ho do zostavy. Futbalista Barcelony sa mu za to odvďačil kvalitným výkonom v strede poľa, kde patril medzi dôležité články tímu.
Po zápase poskytol stredopoliar krátke vyjadrenie, v ktorom sa vyjadril k svojmu zdravotnému stavu. Ako cituje holandské ESPN, Frenkie de Jong povedal:
“Stále pociťujem určitú bolesť, ale dnes som musel hrať. Uvidíme, ako zareaguje organizmus, ale som dobre naladený.”
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Zdroj: fcbarca.com
foto: x.com/HQpcrt
- OFICIÁLNE: Iñaki Peña odchádza z Barcelony! - 24 júna, 2026
- Frenkie de Jong:Stále pociťujem určitú bolesť, ale musel som hrať - 21 júna, 2026
- Vinícius o Raphinhovi: Tento rok si už kvôli zraneniam vytrpel veľa - 21 júna, 2026