Barcelona-Kylian Mbappé fámy v plnom prúde

Zdieľať:

FC Barcelona sa podľa L’Equipe, stretne s Paris Saint-Germain ohľadom prestupu Kyliana Mbappého.

Real Madrid je považovaný za favorita na získanie útočníka, ktorý má momentálne v Paríži komplikovanú situáciu. V ideálnom prípade by chcel získať vernostný bonus od PSG pred odchodom do Madridu v budúcej sezóne zadarmo, pričom počas tohto procesu získa tučný podpisový bonus.

PSG mu však pohrozilo, že ho postaví na lavičku, ak v lete nepodpíše novú zmluvu alebo nesúhlasí s odchodom za veľký poplatok.

Al Hilal tiež ponúkol Mbappému šialené množstvo peňazí, aby opustil 5 najlepších líg a pripojil sa k ich projektu, čo je súčasťou pokračujúceho úsilia priviesť do saudskoarabskej ligy talenty najvyššej úrovne.Al Hilal ponúkol rekordnú sumu 300 mil. euro za parížsku hviezdu.

Barcelona v tom čase nemá finančné prostriedky na zaplatenie požadovanej prestupovej čiastky a Mbappého nemalého platu.

Ich jediná nádej spočíva vo výmene hráčov za neho. Dvaja francúzski hráči vraj zaujímajú PSG: Ousmane Dembélé a Jules Koundé. Obaja sú kľúčovými hráčmi Barcelony a stáli by za dobrú sumu, aj keď je zrejmé, že Mbappé je na inej úrovni.

Zaujímavý by mohol byť aj Frenkie de Jong; napokon, PSG sa zo všetkých síl snažilo získať ho z Ajaxu predtým, ako sa napokon rozhodol odísť do Barcelony.

Ďalším navrhovaným menom je meno Gavi. Nový tréner PSG Luis Enrique je veľkým fanúšikom mladíka, ktorý ho viedol v španielskom národnom tíme.

Bez ohľadu na to, aby došlo k výmene, ktorá zahŕňa viacerých hráčov, vyžaduje, aby všetci súhlasili so zmenou klubu. To sa môže rýchlo stať problémom, ak čo i len jeden z nich povie nie.

Dokonca aj keď je zabezpečená potenciálna dohoda, je tu aj chúlostivá otázka platu. Áno, prepustenie niektorých hráčov zníži mzdové náklady Barcelony, ale Mbappé bude mať mimoriadne požiadavky na mzdu.

Celková reakcia mnohých novinárov a odborníkov na prestupy je taká, že tento obchod je prinajmenšom nepravdepodobný.

Zdroj: barcablaugranes.com

Foto: football-espana.net