Bývalý stredopoliar La Masie potvrdil, že Barcelona sa o neho minulé leto zaujímala: „Už bolo neskoro“

Zdieľať:

Pre Sergiho Altimira to bude špeciálny večer, keď sa Real Betis pripravuje na domáci zápas proti Barcelone. Ako bývalý hráč La Masie sa Altimira postaví proti svojmu starému tímu a pred súťažou 22-ročný hráč vyjadril, že má veľmi dobré spomienky na dni s mládežníckym tímom.

“Veľmi dobré spomienky, nakoniec som sa veľa naučil, veľa z toho, čo viem, som sa naučil v mládežníckych kategóriách Barcelony,” povedal pre MARCA.

“Tam ste videli svoje idoly trénovať alebo hrať a povedali ste si, uvidíme, či jedného dňa dosiahnem profesionálny futbal.” A teraz, keď sa s nimi konfrontujete, je to ďalšia motivácia,“ dodal.

Treba poznamenať, že Altimira má hlbšie spojenie s Barcelonou. Okrem samotného stredopoliara pôsobil v klube jeho otec ako asistent Pepa Guardiolu a Tita Vilanovu.

Keď sa ho teda spýtali, aké to bolo opustiť tím ako Barcelona, ​​vysvetlil:

„No, keď ti to povedia, nie si šťastný. Bolo mi jasné, že mimo Barcelony sa svet nekončí, futbal nekončí. Snažil som sa nájsť iný tím, kde by mi verili, že dokážem využiť moje prednosti a vďaka tomu som teraz tam, kde som.“

Altimira dostal otázku, či keďže jeho otec veľmi úzko spolupracoval s prvým tímom, fungovalo to v jeho prospech v La Masii.

„Pravdou je, že ani výhoda, ani nevýhoda. Môj otec bol v prvom tíme, ktorý vyhral všetky možné tituly a potom ako koordinátor. Pokračoval som vo svojej práci, nerobil rozhodnutia, ktoré boli mojou zodpovednosťou, a tak som ho vzal tým najprirodzenejším možným spôsobom.“

Altimira podpísal Betis v lete 2023 z Getafe a hovorí sa, že pred jeho prestupom prejavila záujem Barcelona.

Potvrdzujúc to isté, 22-ročný defenzívny stredopoliar povedal, že aj keď to bola pravda, prestúpil do Barcelony, pretože chcel hrať za Betis.

„Keď som bol v Sabadell, Barça mala záujem, ako ste povedali, o klauzulu a tak ďalej hrať v rezervnom tíme. Tento rok mali tiež záujem, ale už bolo neskoro a bolo mi jasné, že chcem hrať za Betis.“

Mladý defenzívny stredopoliar prezradil, že spomedzi množstva hviezd, ktoré Barcelona vyprodukovala, bol jeho idolom bývalý kapitán Sergio Busquets.

„Mojím idolom bol Busquets. Keď som bola malý, mala som doma na nočnom stolíku jeho fotku s podpisom a podobne.

„Venoval som mu veľa pozornosti, pretože okrem toho, že bol na rovnakej pozícii, mal podobný fyzický vzhľad ako ja.

„Na pohľad je veľmi štíhly, ale s loptou pri nohách je veľmi inteligentný a vie, čo sa každú chvíľu stane, a preto sa mi veľmi páčil,“ vysvetlil.

Pripustil tiež, že vidí, že Barcelona si momentálne neužíva skvelú formu, ale vzhľadom na kvalitu, ktorú má, je len otázkou času, kedy sa vráti späť do svojej najlepšej formy.

„Áno, je pravda, že teraz nie je v najlepšom momente, ale Barcu nikdy nemôžete považovať za mŕtvu, pretože s kvalitou hráčov, ktorých má, vás môže kedykoľvek poraziť. Verím, že nemôžme poľavovať a musíme ísť do zápasu.”

Napokon hovoril aj o sile tohto barcelonského tímu, ale keď sa mu ozvala slabina, rozhodol sa zostať ticho.

“Silné stránky sú jasné, keď majú loptu, z toho nakoniec žijú a slabé stránky, ktoré majú… Myslím, že si ich nechám pre seba, aby neboli objavené,” povedal.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: comuniate.com