Ďalší riaditeľ odchádza z Barcelony

Zdieľať:

Vlna rezignácii vo vedení Katalánskeho klubu FC Barcelona sa nekončí. Ako informuje Catalunya Radio, Xavier Budó, ekonóm, ktorý bol zodpovedný za riadenie mužskej profesionálnej sekcii klubu v Barcelone, ako aj ženskej futbalovej sekcie, rezignoval.

V programe Tot Costa, ktorý vysielal Katalánsky rozhlas sme sa dozvedeli, že počas minulého štvrtka ekonóm Xavier Budó informoval prezidenta klubu Joana Laportu o svojej rezignácii. Katalánsky denník Sport špekuluje, že za takýto drastický krok riaditeľa mohol mať nedostatok voľnosti pri rozhodovaní. Rôzne mediálne správy už niekoľkokrát naznačili, že 61-ročný Joan Laporta má rád úplnú kontrolu nad dianím v klube a vstupe do kompetencie jemu podriadených riaditeľov.

Podľa správ Catalunya Radio sa vecou nesúhlasu ukázala otázka vedenia La Masie, Budó sa mal cítiť rozhorčený obmedzením jeho kompetencií prezidentom Barcelony. Napokon sa rozhodol podať svoju demisiu po troch rokoch pôsobenia v klube.

Touto demisiou sa pripojil k stále rozširujúcemu zoznamu riaditeľov, ktorí z Barcelony počas Laportového pôsobenia odišli. Medzi najdôležitejšie odchody môžeme zaradiť Mateu Alemanyho, Ferrana Reverta, Ramóna Rodrigueza či Maribel Menéndezovu, ktorá podľa médií rezignovala po odhalení korupcie v klube.

Vedenie klubu ani samotný Xavier Budó sa zatiaľ nerozhodli zverejniť oficiálne vyhlásenie, ktoré by vysvetľovalo dôvody náhleho rozchodu.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter/FC Barcelona

Peter
Sledujte ma