Deco plánuje prerobiť tím Barcelony po Xavim

Zdieľať:

Prvou obeťou výsledkového nedostatku sa zatiaľ stal Xavi Hernandez, ktorý už oznámil svoje rozhodnutie opustiť Barcelonu na konci sezóny. Jednotlivcov, ktorí bývalého stredopoliara z klubu vyvedú, sa však určite nájde viac.

V skutočnosti podľa SPORTu dôjde k rozsiahlemu exodusu klubu, pretože Deco sa teraz bude snažiť zbaviť niektorých hráčov bez akéhokoľvek odporu zo strany trénerského personálu, ktorý sa predtým zastával niektorých hráčov, aby udržali rovnováhu v družstve.

Deco tak bude mať v nadchádzajúcom lete voľnú ruku, v Barcelone sa už teraz chystá kádrová revolúcia. Odchody budú primárne pre športové potreby klubu, ale budú sa mať na pamäti aj ekonomické ambície klubu, pretože Barcelona bude musieť predať niektorých súčasných hráčov, aby získala viac hviezd na trhu.

Hráči, ktorím na konci sezóny vypovedajú zmluvy, budú prvými obeťami tohto čistenia, pričom Sergi Roberto a Marcos Alonso jednoznačne prehrali. Tí, ktorí boli zapožičaní, t. j. Joao Felix a Joao Cancelo, však budú pokračovať, pokiaľ to klubové financie dovolia, hlavne preto, že to boli na začiatku podpisy Deca.

Okrem týchto hráčov budú z klubu vytlačení aj niektorí etablovaní hráči, pričom cieľom Deca je získať z predaja až 200 miliónov eur.

V hľadáčiku Deca tak budú hráči s vysokou trhovou hodnotou. Očakáva sa teda, že Raphinha v budúcej sezóne skončí v inom klube, no nemusí byť jediným útočníkom, ktorý odchádza.

Aj stredopoliari sa dajú predať, ak príde neodolateľná ponuka, no v zálohe sú zmeny takmer zaručené. Jeden alebo dvaja strední obrancovia sa určite dajú preč a nikto nie je v tomto smere v bezpečí. Rozhodnutia sa budú robiť s prihliadnutím na vlastné voľby hráča a ponuky, ktoré za ne dostane.

Zdroj: barcanewsnetwork.com

Foto: football-espana.net