Dve hráčky a tréner sa lúčia s Barça Femení

Zdieľať:

Už v priebehu decembra minulého roka sme sa dozvedeli, že tréner ženského futbalového tímu Barça Femení Jonatan Giráldez nebude pokračovať vo svojej práci v hlavnom meste Katalánska. V priebehu víkendu sa rozlúčil s tímom tréner a dve hráčky klubu, 28-ročná útočníčka Mariona Caldentey a 31-ročná brankárka Sandra Paños.

Tréner Barça Femení Jonatan Giráldez oznámil svoj odchod z klubu v priebehu decembra v roku 2023. O necelý mesiac neskôr bolo oznámené, že ďalšou zastávkou jeho trénerského dobrodružstva budú Spojené štáty a tím Washington Spirit.

Sandra Paños:
“Barcelona bola mojím domovom 9 rokov. Vyvinula som sa ako športovec aj ako človek a môžem povedať so vztýčenou hlavou, že som pre tento erb dala maximum. Odchádzam pokojne, s veľkou hrdosťou, že som mohla byť jednou z kapitánok tohto tímu. […] Nie je ľahké opustiť tím, v ktorom som sa cítila tak milovaná, šťastná a naplnená. Vždy budem vďačná, že som mohla patriť do Barçy. Naše cesty sa teraz rozchádzajú, ale môžem hrdo povedať, že toto bude vždy môj domov.”

Mariona Caldentey:
“Moje prvé kopačky boli ako Ronaldinhove, k tomu moje prvé výlety na Camp Nou s mojou rodinou z Mallorci. Aké šťastie, že [môj otec, ktorý zomrel pred niekoľkými rokmi vo veku 55 rokov] mi vštepil lásku k týmto hodnotám a farbám. Keď som mala možnosť prestúpiť do Barcelony, rozhodla som sa sama. Bol to splnený sen, bolo to skvelé. […] Rada by som sa poďakovala prezidentovi a predstavenstvu, pretože mi dali nástroje na rozvoj. Mojej rodine, tebe otec že si bol vždy so mnou. Mojim spoluhráčkam, trénerskému štábu, celému zvyšku personálu, médiam a fanúšikom.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/FCB Femení

Peter
Sledujte ma