Joan Laporta tvrdí, že stále môžu najať manažéra zvučných mien, aby nahradil Xaviho

Zdieľať:

Prezident Barcelony Joan Laporta obhajoval finančnú situáciu klubu a tvrdil, že v lete budú môcť podpísať manažéra s reputáciou, ktorý by nahradil Xaviho Hernandeza.

Po tom, čo minulý víkend v lete oznámil svoj odchod, tento týždeň videlo množstvo kandidátov spojených s touto úlohou, ale jedným z kľúčových faktorov bola neschopnosť Barcelony minúť oveľa viac zo svojho platového limitu za súčasného stavu.

Laporta hovoril na RAC1 v piatok ráno a ďalší manažér bol samozrejme jednou z otázok číslo jeden. Bolo mu povedané, že Barcelona možno nebude schopná získať zvučného manažéra kvôli svojim financiám.

„Ak dosiahneme rozpočet, v lete budeme v pomere 1:1 v rámci ‚fair play‘ (schopní míňať v rámci rozpočtu bez obmedzení), v tom momente budeme môcť podpísať trénera s istou slávou. Deco funguje, tréner sa bude musieť prispôsobiť športovej myšlienke. Štruktúra základného futbalu funguje veľmi dobre, na čele je Alexanco. Už teraz máme päť-šesť hráčov v dynamike prvého tímu plus tých, ktorí dorazia. Máme futbalového riaditeľa, ktorým je Deco, a tréner, ktorý príde, vie, že v Barce máme skutočný spôsob hry, čo sa páči hráčom, čo majú Culers, ale samozrejme tréner musí mať svoju osobnosť.“

„Ak nedosiahneme fair play, možno budeme musieť prísť s nápaditejším riešením. (Čo to znamená?) To je otázka pre Deca, ktorý na tom už pracuje.“

Po správach, že Barcelona kontaktovala  Hansiho Flicka, Laporta poprel, že s nikým osobne nehovoril, ale nemohol urobiť to isté pre Deca.

„Nehovoril som so žiadnym trénerom, táto práca patrí Decovi a je to otázka pre neho. Možnosti sú zúžené, no túto otázku treba položiť Decovi. Marquez nie je vylúčený, pretože odvádza veľmi dobrú prácu.”

Zdroj: football-espana.net

Foto: football-espana.net