Martin Braithwaite: Ide o moje najhoršie zranenie

Zdieľať:

30-ročný útočník Martin Braithwaite poskytol rozhovor pre Dánsku televíziu TV2, v ktorom porozprával priebeh svojej rehabilitácie po veľmi ťažkom zranení.

Martin Braithwait mal veľmi skvelý štart do sezóny, ale neskôr sa v polovici septembra zranil a vďaka tomuto zraneniu musel podstúpiť operáciu kolena. Táto operácia ho vyradila na 3-4 mesiace. Dánsky hráč prezradil, ako celú túto situáciu zvláda: “Ide o moje najhoršie zranenie, aké som kedy mal v kariére. V skutočnosti som však vďačný, že sa mi to stalo teraz. Veľa sa o sebe učím ako o človeku a hráčovi. To znamená, že zranený Martin Braithwaite nebude po návrate mŕtvy. Keď sa vrátim budem novým hráčom. Veľmi chcem, aby sa tak stalo a usmieval sa každý deň.”

Braithwaite využíva túto príležitosť, aby analyzoval svoje slabé stránky a našiel vhodné riešenia, ktoré by Barcelone jednoznačne pomohli a stal sa tak pre Barcelonu právoplatnejším, hráčom: “Vidíte to inak, než vtedy, keď ste na ihrisku, z diaľky. Pozrel som sa na to, ako môžem mať viac šancí a môžem streliť viac gólov. Vyriešiť je treba veľa vecí, ktoré môžem robiť jednoznačne lepšie.”

Útočník však nemieni určiť presný dátum návratu do hry: “Ide o možnosť vidieť svetielko na konci tunela, keď si stanovíte cieľ, ale nepoznáte cestu. Najčastejšie na tej ceste zablúdite a veci nevychádzajú tak, ako sme očakávali, tak v určitých otázkach rezignujeme. S vecami a cieľmi, ktoré som si stanovil, je toto obdobie súčasťou môjho rozvoja. Učím sa určité veci. Keď sa vrátim, budem vyzerať ako úplne nový človek a futbalista.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/MC

Peter
Sledujte ma