Nové obmedzenia, ktoré spomaľujú práce na novom Camp Nou

Zdieľať:

Nová prekážka v novom Camp Nou. Vedenie Katalánskeho klubu FC Barcelona chce, aby sa na konci tohto roka otvorili dvere štadiónu, ale na ceste narážajú na prekážky, ktoré bránia projektu napredovať najlepším možným spôsobom. Tentokrát je prestavba pod vedením spoločnosti Limak Construction už druhú sobotu po sebe bez práce.

Nové obmedzenia vyplývajú z organizácie rôznych susedných združení, ktoré spojili sily s cieľom odsúdiť hluk a nepríjemnosti spôsobené prácami na Camp Nou. Tento krok viedol k tomu, že od 8. júna majú pracovníci na stavbe Camp Nou voľno. To isté sa stalo aj v priebehu soboty 15. júna, keď bola aktivita v Camp Nou úplne zastavená.

Obmedzenie prác na novom Camp Nou
Je veľmi dôležité poznamenať, že nová dohoda mestskej rady Barcelony taktiež znamená, že renovačné práce na Camp Nou musia byť odteraz dokončené do 22:00. Taktiež platí zákaz používania strojov od 20:00, aby sa predišlo veľkému hluku. Firma Limak ma obmedzené aj používanie svetelného osvetlenia.

Najnovšie informácie naznačujú, že tieto podmienky pre Espai Barça budú v platnosti do 20. júna, kedy sa musí konať nové stretnutie s cieľom analyzovať dodržiavanie opatrení. Ak dôjde k pozitívnemu uzneseniu, Limak bude mať možnosť vykonávať prácu aj v sobotu hoci v zásade to bude len jedna sobota každých 15 dní.

Zdroj: culemania, mundodeportivo.com
Foto: culersfamily.sk

Peter
Sledujte ma