Sergi Roberto odchádza z Como po iba 37 zápasoch

OFICIÁLNE: Sergi Roberto odchádza z Como po iba 37 zápasoch

Zdieľať:

Po dvoch sezónach strávených v talianskom klube Como 1907 bývalý kapitán FC Barcelona Sergi Roberto oficiálne opúšťa tím. Jeho pôsobenie sa končí po vypršaní spolupráce a z klubu odchádza ako voľný hráč.

Sergi Roberto odohral v Taliansku celkovo 37 stretnutí (1 493 minút), počas ktorých zaznamenal 1 gól a 1 asistenciu. V prvej sezóne 2024/25 si pripísal 13 štartov, v druhej 24 stretnutí. Najväčšou prekážkou v jeho pravidelnom nasadzovaní boli opakujúce sa zranenia, podobne ako v posledných rokoch jeho pôsobenia v Katalánskom klube FC Barcelona. Kvôli natiahnutiam stehna, zraneniam lýtka a problémom s kolenom vynechal celkovo 287 dní a 35 zápasov.

V oficiálnej rozlúčke Roberto zdôraznil svoju hrdosť na rozvoj projektu: “Prišiel som, keď klub práve postúpil do Serie A, plný nadšenia z novej výzvy. Dnes odchádzam, v momente keď sa Como kvalifikovalo do Ligy majstrov – niečo, čo sa na začiatku tejto cesty zdalo ako sen […] Pri pohľade späť cítim obrovskú hrdosť na všetko, čo sme spolu dosiahli. Nielen kvôli výsledkom na ihrisku, ale aj vďaka ľuďom, ktorých som po ceste stretol,” napísal vo svojom rozlúčkovom príspevku.

Zdroj: fcbarca.com, instagram.com
Foto: x.com/@Somhiseremfcb

Peter
Sledujte ma