Portugalské médiá: Benfica chce získať späť Joãa Felixa

Zdieľať:

24-ročný Portugalský útočník João Felix už oficiálne nie je hráčom FC Barcelony, ale zatiaľ si nie je istý, či sa do Katalánskeho klubu nevráti. Medzitým Portugalské média tvrdia, že jeho bývalý klub prejavil o jeho prácu záujem.

Correio de Mancha informuje, že Benfica ma záujem získať späť Joãa Felixa. Podľa správ sa uvádza, že klub sa už pýtal na jeho aktuálnu situáciu a ma záujem o odkúpenie 50% práv na hráča. Prípadný predaj Antonia Silvu do Newcastlu za 50 miliónov eur má Benfice pomôcť ukončiť túto operáciu. Felix by v Lisabonskom tíme zarábal 12 miliónov eur brutto ročne.

João Felix by mal za to príležitosť vystupovať takmer v každom jednom zápase. Portugalčan bol hráčom Benficy v rokoch 2015 až 2019 a vynikal natoľko, že bol oslovovaný ako najväčší talent v európskom futbale. Práve vďaka jeho výsledkom sa Atlético Madrid rozhodlo jeho služby využiť a tak zaplatil Benfice 120 miliónov eur. Felix však nesplnil očakávania v Atléticu Madrid ani v Barcelone. Teraz počas majstrovstiev Európy mu tréner Portugalska Martinez Roberto taktiež nedáva príliš veľa minút.

Stojí však za zmienku spomenúť, že podľa názoru médií bol João Felix naklonený zostať v Barcelone. Z pohľadu Atlética Madrid Benfica poskytuje konkrétne teda prestupové peniaze, zatiaľ čo Barcelona by radšej ponúkla hosťovanie. Pripomíname, že Joãova aktuálna zmluva s Rojiblancosom platí do roku 2029.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: sport.es

Peter
Sledujte ma