Šéf Barcelony Joan Laporta povedal novinárom, že manažérsky kandidát je „pripravený“ nahradiť Xaviho Hernandeza

Zdieľať:

Barcelona momentálne hľadá svojho budúceho manažéra, ale jedna z vecí, ktorá sa stala jasnejšou spomedzi množstva možností spojených s touto úlohou, je, že neexistuje jasná voľba nahradiť Xaviho Hernandeza. Tréner Barcy Atletic Rafael Marquez sa v istom momente zdal byť v dobrej pozícii pre túto úlohu, ale už to tak nie je.

Marquez bol navrhnutý ako zvolený dočasný manažér do konca sezóny pred Xaviho rezignáciou, ak by to bolo potrebné, s šancou, že sa ujme natrvalo. Je to určite najlacnejšia možnosť a stále môže skončiť s touto prácou.

Mexická legenda priznala, že nebude môcť povedať nie príležitosti a vnútorne tieto komentáre nesedeli klubu, ktorý ich považoval za naivné a zle načasované.

Cadena SER hovorí, že  podľa ich informácií prezident Joan Laporta v decembri v miestnosti s novinármi povedal, že Marquez je v prípade potreby „pripravený prevziať vedenie od Xaviho“. Odvtedy sa však tento pocit zmenil a už ho nepovažujú za najlepšiu voľbu pre túto prácu.

Marquez minulé leto nahradil Sergiho Barjuana a má Barcu Atletic šiestu vo svojej skupine Primera RFEF, a to aj napriek veľkej fluktuácii hráčov a prvý tím využíva mnoho z jeho najlepších hráčov. To znamená, že má málo skúseností s manažmentom a možno jeho víkendové komentáre ukazujú, že by potreboval lepšie zvládať médiá, s čím Xavi zápasil.

Zdroj: football-espana.net

Foto: fcbarcelonanoticias.com