Ter Stegen preberá cenu MVP LaLigy

Zdieľať:

Denník Mundo Deportivo v priebehu včerajšieho večera usporiadalo galavečer, aby ocenilo najlepších hráčov predchádzajúcej sezóny Španielskej LaLigy. Cenu pre MPV LaLigy získal Marc-André ter Stegen.

Nemecký gólman mal v priebehu minulej sezóny veľmi vynikajúce štatistiky. Prispel k pôsobivej bilancii 26 čistých kont počas celej sezóny. Toto ocenenie získal zaslúžené.

Denník Mundo Deportivo toto ocenenie už udeľuje od januára od roku 2019. Predtým toto ocenenie získaval Leo Messi (v prvých troch vydaniach) a ďalšie dve získal brankár Jan Oblak a Karim Benzema.

“Je mi cťou byť tu. Mnoho ľudí sem prišlo s veľkou radosťou a ja taktiež. Vždy je to dôležité pre Barcelonu, kde tieto skúsenosti potrebujeme práve teraz. Som veľmi šťastný za klub. Toto ocenenie sme získali ako tím,” povedal gólman Ter Stegen.

Brankár prvého tímu FC Barcelona prehovoril aj o svojej rehabilitácii. Pocity sú dobré, už som sa vrátil na trávnik, aby som pracoval individuálne v bránke. Bez zápasu trpím oveľa viac ako v zápasoch, najmä ako bol ten proti Betisu, ale som veľmi spokojný so včerajším víťazstvom.”

Na spomínanom galavečeri svoje ocenenie si prevzal aj Poľský reprezentant Robert Lewandowski. Útočník Barcelony získal ocenenie pre najlepšieho strelca sezóny. Ďalšie ocenenie si získala hráčka Barcelony Salma Paralluelo, ktorá bola vybraná ako zjavenie roka.

“Som veľmi šťastný, je to všetko krásne. Je to individuálne ocenenie, ale na ihrisku hráme spolu. Barcelona sa po štyroch rokoch opäť stala majstrom a to bolo pre tím a klub veľmi dôležité. Táto sezóna je taktiež dôležitá, ale vieme, že to môžeme urobiť lepšie. Pracujeme veľmi dobre, ale teraz musíme nájsť víťazný rytmus. Kráľovský pohár je pre nás taktiež dôležitý. Máme mladých hráčov a možno potrebujeme nejaký čas, ale práve teraz sme v dobrej chvíli na víťazstvo,” povedal Lewandowski.

Zdroj: fcbarca.com, mundodeportivo.com
Foto: twitter.com/Barça Hub

Peter
Sledujte ma