Xavi: Fati mal pocit že musí odísť

Zdieľať:

Opäť vám prinášame tlačovú konferenciu pred zápasom La Ligy tentokrát proti Osasune. V nominácii sa nachádzajú aj nové tváre Joao Felix a Joao Cancelo a vracia sa vykartovaný Raphinha naopak na tlačovej konferencii sa riešili aj odchody Erica Garciu, Ansu Fatiho a Ez Abdeho.

Kounde

“Je na veľkolepej úrovni. Sezóna sa začala veľmi dobre, prípravná sezóna bola veľmi dobrá. Ako stredný obranca aj krajný obrancami mi dáva veľký pokoj. Je to líder. Len málo futbalistov je lepších ako on.”

 

Cancelova pozícia

“Jeho poloha je na pravej strane obrany, ale je veľmi všestranný.”

 

Joao Felix

“Je veľmi všestranný. Sotva stráca loptu. Má skvelé podmienky na to, aby uspel v Barcelone. “

 

Predaj Abdeho

“Máme možnosť spätného odkúpenia a on veľmi trval na tom, že chce odísť.”

 

Fyzická kondícia Joao Félixa, Cancela a Iñiga Martíneza

“Joao Félix a Cancelo sú v poriadku. Iñigo sa zapísal na súpisku, zajtra sa rozhodneme. Chýba mu trochu viac rytmu. Som veľmi rád, že mám v kádri takýto profil. Je to skvelý podpis. Stálo ho to prípravnú sezónu kvôli zraneniu, ale pôjde to.”

 

Ansu Fati

“Má pocit, že musel odísť, hrať a cieľom je, aby sa vrátil. Naďalej zostáva dedičstvom klubu. Hlavným cieľom je, aby Barca opäť uspela. “

 

Lamine Yamal

“Vidím to dobre. Je to vyspelý futbalista. Hlavu má veľmi dobre vybavenú. Má rád futbal a je šťastný.”

 

Bernardo Silva

“Nie je to náš hráč. Očividne, kto by ho nechcel u nás vidieť hrať?”

 

Joao Felix a Cancelo

“Sú to dvaja futbalisti, ktorí môžu v tíme niečo zmeniť.”

 

Žreb Ligy Majstrov

“Toto to len potvrdí. Je to Liga majstrov a od prvého zápasu sme koncentrovaní. Budeme súťažiť. Sme povinní to urobiť, musíme ukázať svoju tvár a musíme sa pohnúť zo skupiny, ale nebude to také ľahké“.

 

Odchod Erica Garciu

“Povedal mi, že chce zmenu prostredia, snažil som sa ho presvedčiť. Sme Barca, musíme súťažiť a je ťažké tu mať minúty“.

 

Zápas proti Osasune

“Je to intenzívny rival, ktorý je dlhé roky s tým istým trénerom, funguje veľmi dobre, je to skalný tím, doma ešte silnejší. Majú dobrý tím.“

 

Športový manažment

“Vždy sú 10 z 10. Myslím si, že práca bola vykonaná vynikajúco. Načasovanie bolo ťažké. Boli chvíle napätia. Dokázali sme minúť veľmi málo. Rozhodnutie Abdeho, Fatiho a Erica je na sto percent ich voľbou. Je to pre nás veľmi dobré prestupové okno, ale teraz to musíme dokázať na ihrisku.“

zdroj: Marca.com

foto: TwitterX/FCB

 

Najnovšie články od Marek Kovac (zobraziť všetky)