Xavi hovorí o chybách v defenzíve, Yamal, Cubarsi, Araujo

Zdieľať:

Barcelona utrpela ďalšiu neúspech v La Lige včera večer po tom, čo odohrala remízu 3-3 proti Granade doma a keď po zápase hovoril, manažér Xavi sklamane prijal, že tento výkon zhrnul celú sezónu jeho tímu.

Barcelona, ​​ktorá sa ujala vedenia cez Lamina Yamala v 14. minúte, inkasovala minúty pred polčasovou prestávkou. Len 15 minút po druhom polčase opäť prehrávali a hoci Robert Lewandowski vyrovnal na 2:2, Ighasi Miquel obnovil vedenie Granady.

Nakoniec gól Yamala z 80.minúty zachránil bod z tesného zápasu. Xavi zo svojej strany akceptoval, že chyby v defenzíve stáli jeho tím zápas.

“Chyby v defenzíve nás zabíjajú.” Dnes opäť rozdávame a toto je sumár sezóny. Nemôžeme robiť tieto chyby. S týmito darmi sa to už nedá zopakovať,“ citoval manažéra SPORT.

Počas tlačovky sa manažér Barcelony zdal byť extrémne frustrovaný z výkonu svojho tímu, ak strieľate góly, musíte byť na vrchole svojej hry v obrane.

„Inkasovali sme v obrane v situáciách, keď nehrozilo žiadne nebezpečenstvo. Viac nemôžme chybovať,“ povedal Xavi.

„Nechcem byť otravný, ale proti Villarrealu strelíte tri góly a päť inkasujete. Teraz dáte tri góly a ďalšie tri dostanete. Musíme sa veľmi zlepšiť v defenzíve, pracovali sme na tom celý týždeň, pretože je to niečo, čo poznamenáva našu sezónu.”

Xavi bol v tejto sezóne nútený dosť dlho zmeniť svoje obranné nastavenie kvôli neustálym zraneniam. Proti Granade nastúpila na ihrisko veľmi neobvyklá obrana, ktorú tvorili Jules Kounde (pravý obranca), Pau Cubarsi a Inigo Martinez (strední obrancovia) a ľavý obranca Joao Cancelo.

Partnerstvo medzi týmito štyrmi v skutočnosti nefungovalo a pri vysvetľovaní zmeny manažér povedal:

„Je to šport, stav formy, špecifické situácie, straty hráčov. Museli sme vymeniť hráčov. Odkedy sa traja strední obrancovia vlani uzdravili, opäť sa nezranili.

“Tento rok sme mali viac problémov. Aj kvôli našim chybám v koncentrácii. Myslím si, že v mnohých zápasoch sme urobili veľa vecí dobre, aby sme ich vyhrali, ale tieto chyby nás stáli body,“ povedal.

Medzitým, keď sa Xaviho opýtali na Ronalda Arauja, ktorý bol na lavičke, potvrdil: „Je v poriadku, nevadí mu to. Ale dali sme mu pokoj. Cubarsi bol veľmi dobrý, Inigo… bol to deň na filtrovanie prihrávok.”

Yamal bol včera večer pravdepodobne najlepším hráčom Barcelony, keď strelil dva góly a Xavi povedal, že hoci jeho výkony boli dobré, nemožno očakávať, že vyhrá duely vo veku iba 16 rokov.

„Lamine Yamal a mladí hráči, Cubarsi tiež odohrali skvelý zápas. „Nemali sme nohy hore. Mali sme Pedriho, Roberta [Lewandowski], Lamina. Je pre neho ťažké vyhrávať duely v 16 rokoch a stále ich vyhráva.”

Barcelona mala skvelú príležitosť na zníženie rozdielu medzi ňou a druhou Gironou po prehre s Realom Madrid. Remíza však nechala všetkých v tíme frustrovať, no manažér povedal, že liga stále nie je stratená.

„Sme nahnevaní, som prvý. Je to premárnená príležitosť, že sme museli pokračovať v boji, v ktorom budeme pokračovať, ale bude to pre nás veľmi ťažké.”

„Ligu v žiadnom prípade nepovažujeme za stratenú. Mali sme dva dobré zápasy a dnes to tak nebolo. Nebudeme hádzať uterák do ringu. To, čo musíme teraz urobiť, je nezlyhať. Mali sme odvahu a túžbu, ale nestačilo to.“

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: fcbarcelona.com