Xavi: Z Felixa nemá úžitok iba Lewandowski

Zdieľať:

Dnes n:ás čaká ďalší dôležitý zápas v boji o prvé miesto v La Lige. V netradičnom čase o 18:3 sa predstavíme proti nepríjemnej a húževnatej Celte Vigo. Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza pred zápasom.

Zápas

“Na Montjuïc sa cítime ako na Camp Nou, aj keď to tak nie je. Cítime sa pohodlne. Neinkasovali sme góly, vyhrali sme dva z troch zápasov so suverénnosťou… Benítez je veľmi skúsený tréner, Celta je silný tím, dobre zapracovaný v defenzíve…“

 

Výkon

“Zlepšili sme sa, s Gündoganom, Cancelom, Oriol zaistil konzistentnosť… Každodenná práca prináša ovocie spolu so zlepšovaním tímu.”

 

Obnova

“Prišli sme v ťažkej chvíli, v nepriaznivej situácii… Keď vidíme, čo máme teraz, urobili sme veľmi dobrú robotu od predsedníctva, športovej oblasti, zamestnancov… Stále obraciame situáciu v náš prospech. Je to proces tréningu a výstavby, ale robíme skvelú prácu. Cítim podporu, najmä keď bol minulý rok zlý. Sme v dobrom momente, ale nemôžeme prestať pracovať. „Môj podpis je skvelý plán na tento predĺžený víkend. Ak treba niečo oznámiť, urobí sa to.”

 

Spoenie Joao Félix-Lewandowski

“Je pre nás dobrý svojou dynamikou, nestráca loptu počas budovania útoku… Z toho má úžitok nielen Robert, ale všetci.”

 

Sezóna

“Nevyhrám tým, že poviem, že by to mohla byť skvelá sezóna, toto je o súťažení. Musíme ísť krok za krokom a nemôžeme sa nechať uniesť eufóriou, aj keď sme odohrali dva výborné zápasy. Musíme si udržať úroveň. Nemá zmysel nič predpovedať“.

 

Madridské derby

“Vždy je dôležité vidieť seba ako lídra, to nie sme. Sme druhý za Realom Madrid, ak vyhráme, vyvíjame naň tlak. Musíme pokračovať v tejto dynamike dobrej hry a dobrých výsledkov.”

 

 

Vitor Roque

“Sme v permanentnom kontakte s lekármi v Brazílii. Za futbalistou na hosťovaní je zodpovedný Bojan. Sú to futbalisti, ktorí by mohli byť naši.”

 

Joao Felix

“Je ešte skoro, je tu na hosťovaní. Máme z neho radosť. A on si to užíva. Cancelo tiež. Dúfam, že budú pokračovať správnou cestou a potom sa uvidí.”

 

Joaovia

“Hovoríme o dlhodobých hypotézach, zostáva deväť mesiacov. Rozhodneme sa v pravý čas. Je to veľmi skoro. Teraz je nemysliteľné niečo rozhodnúť.”

 

Christensen

“Mal nepohodlie v Achillovej šľache. Ale už je v poriadku.”

 

Araujo

“Je to veľmi dôležitá postava. Vitálny. Je to kapitán, vodca.  Je šťastný, spokojný, je to brutálny vodca. Poskytuje nám maximálnu bezpečnosť a istotu v defenzíve.”

 

Pedri

“Odvádza brutálnu prácu, chce sa vrátiť. Je to veľmi potrebné. Chceme, aby bol stopercentný.”

zdroj: Marca.com

foto: TwitterX-FCB

Najnovšie články od Marek Kovac (zobraziť všetky)