Cena Ansu Fatiho náramne rastie

Zdieľať:

Skvelá forma Ansu Fatiho nezostala bez povšimnutia špecialistov, ktorí sa zoberajú oceňovaním futbalistom. Medzinárodné centrum pre športový výskum (CIES) vyčíslilo hodnotu 18-ročného mladíka na 123 miliónov eur.

V jednej zo svojich najnovších štúdii od CIES sme sa dozvedeli hodnotu futbalistov narodených v 21. storočí, ktorí pôsobia v piatich najlepších európskych ligách. Na treťom mieste sa ocitol Ansu Fati, ktorého hodnota je 123 miliónov eur. Drahší je len Jadon Sancho z Borusie Dortmund, 125 miliónov eur a Alphonso Davies z Bayerne kraľuje na poste s výškou 180 miliónov eur.

Ansu Fati vďaka skvelému štartu do sezóny 2020/2021 sa dostal až na túto pozíciu. V septembri krídelnik debutoval v španielskej reprezentácii, kde strelil aj svoj debutný gól. Okrem toho je najlepším strelcom Barcelony v LaLige. Hráč len nedávno s Barcelonou predĺžil zmluvu, ktorá mu je platná do roku 2022. Jeho „úniková“ klauzula je teraz v sume 400 miliónov eur.

Na zozname 100 hráčov, ktorý predstavila CIES, boli aj ďalší dvaja hráči Barcelony. Pedri obsadil 23. miesto s hodnotou 28,3 milióna eur. Za ním je Sergino Dest v hodnote 27,8 miliónov eur.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com

Peter
Sledujte ma