EFE: Barcelona spolupracuje s Nike už roky, bez podrobnej zmluvy

Zdieľať:

Katalánsky klub FC Barcelona v máji v roku 2016 oznámil predĺženie spolupráce so značkou Nike do roku 2028, a to aj napriek ukončenej zmluvy, ktorá bola ukončená v roku 2018. Od roku 1998 firma Nike platí Barcelone fixných 105 miliónov eur, pričom pridanie premenných môže dosiahnuť výšku až 155 miliónov eur.

Podľa informácii EFE v roku 2016 Nike s Barcelonou podpísal predbežnú zmluvu, ktorá bola platná na 2 roky. V tejto dohode chcela značka Nike spraviť Barcelone menšiu láskavosť, a to na žiadosť bývalého prezidenta Bartomea.

EFE naznačil, že tesne pred pandémiou COVID-19 nastal moment, v ktorom Barcelona a Nike zvažovali o formalizáciu zmluvy. Nuž tento okamih sa musel presunúť na dobu neurčitú, keďže príchod koronavírusu zmenil plány. Nike sa nakoniec rozhodla počkať na vymenovanie nového prezidenta Barcelony. Joan Laporta sa stretol so zástupcami spoločnosti, ale zatiaľ nedošlo k žiadnej vzájomnej dohode. Barcelona chce formalizovať nový kontrakt so spoločnosťou Nike s cieľom dosiahnuť väčšiu autonómiu v niektorých aspektoch, ako je Licensing & Merchandishing (BLM).

Vďaka týmto nezhodám sa o boj pridala značka Puma, ktorá by chcela túto možnosť využiť a stať sa tak sponzorom. Aj napriek týmto nezhodám je Barcelona stále verná značke Nike a práve vďaka tomuto sa chce spolu s Nike dohodnúť na novej sponzorskej zmluve.

Zdroj: mundodeportivo.com fcbarca.com
Foto: news.nike.com

Peter
Sledujte ma