Jordi Cruyff: Je to skupina smrti

Zdieľať:

K včerajšiemu žrebu skupinovej fáze Ligy Majstrov sa vyjadril Jordi Cruyff a viceprezident FC Barcelona Rafa Yuste.

[Movistar] Súhlasíš s tým, že Barcelona sa dostala do najťažšej skupiny?
Rafa Yuste: “Súhlasím, je to ťažká skupina, ale tento rok sme sa, ako tím výrazne posilnili a vrátili sme radosť na štadión, a to je najdôležitejšie. Žiadne výhovorky. V tejto sezóne musíme konkurovať v skupine hráčov, ktorú máme. Som presvedčený, že budeme bojovať.”

Nebojíte sa o kvalitu svojich súperov?
“Žiaden strach. Máme pred týmito tímami rešpekt, ale veľmi dobre sme sa posilnili. Mateu Alemany a Jordi Cruyff odviedli vynikajúcu prácu. Pri pohľade na ochotu kádra, trénera a fanúšikov mám motiváciu do budúcnosti.”

Včera sa na Camp Nou uskutočnilo historické stretnutie v boji proti amyotrofickej laterálnej skleróze…
“Pre takéto chvíle sa oplatí byť na štadióne. Juan Carlos je skvelý priateľ, rovnako, ako jeho manželka Maria a celá jeho rodina. S touto chorobou sa u neho stretávam už niekoľko mesiacov, no vždy má úsmev na tvári, vždy hovorí, že život si treba užívať. Bol to krásny moment pre neho a pre všetkých ALS. Chcem poďakovať všetkým fanúšikom FC Barcelona a Manchestru City, že sa pripojili k tejto akcii. Dúfam, že takýchto činov bude vo svete futbalu stále viac.”

Rušíte už prestup Bernarda Silvu? Športový riaditeľ Manchestru City Ferran Soriano práve povedal, že Bernardo nepožiadal o odchod…
“Neradi hovoríme o hráčoch z iných klubov. Včera sme sa dlho rozprávali s Ferranom, Txikim Begiristainem a taktiež aj s Pepom Guardiolom a zistili sme, že Bernardo je skvelý hráč. Je to futbalista Manchestru City a my sa zameriavame na náš projekt, ktorý je vášnivý.”

Ako hodnotíš túto skupinu?
Jordi Cruyff: “Je to skupina smrti. Tímy sú silné. Tieto hry budú krásne pre fanúšikov a pre hráčov sú to “partizados”, ktoré treba hrať. Budete si musieť hru užiť a aj trpieť, no hlavne sa budete musieť otestovať proti tým najlepším.”

Robert Lewandowski sa stretne s Bayernom…
“Bude to veľmi špeciálny zápas pre neho, ale aj pre nás. Už máme sériu troch či štyroch ťažkých zápasov proti Bayernu. Teraz sme sa evidentne posilnili a myslím si, že sme iné mužstvo ako v minulých sezónach. Verím, že sa im vyrovnáme rovnocenne. Inter sa zase posilnil, priviedol späť Romelua Lukakua. Zápasy s nimi budú taktiež pekné, ale rovnako ťažké.”

Z týchto troch tímov postúpia len dva…
“S Najväčšou pravdepodobnosťou áno. “Štvrtý” tím, ktorý je menej známy, by nikdy nemal byť vymazaný. Väčšinou sú tieto tímy dobre fyzicky pripravené, majú vysokých hráčov a hrajú priamo. Je to iný typ futbalu, ktorému sa budete musieť prispôsobiť, no budete s nimi musieť zabodovať. Musíte rešpektovať všetkých.”

Pracuje sa aj na prestupovom trhu…
“Pracujeme každý týždeň. Myslím si, že sa nám podarilo výrazne posilniť ofenzívu aj defenzívu. Teraz sa to snažíme vyvážiť. Neviem či dokážeme dosiahnuť všetky ciele, ktoré sme si stanovili, ale myslím si, že tím je v dobrej pozícii konkurovať. Je normálne, že niektorí hráči musia odísť, keď hráči prídu.”

Prípad Aubameyang musí byť ešte oficiálne potvrdený, ale prípad je v pokročilom štádiu…?
“Prebiehajú diskusie. Uvidíme, čo sa stane.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Peter
Sledujte ma