Jordi Cruyff: Sme povinní bojovať až do konca

Zdieľať:

Po včerajšej tesnej remíze na pôde Camp Nou sa pred média postavil aj športový riaditeľ Katalánskeho klubu FC Barcelona Jordy Cruyff, ktorý komentoval zápas FC Barcelona proti Interu Miláno.

Toto je výsledok, ktorý komplikuje postup Barcelony do ďalšej fázy…
“Vedeli sme, že to bude veľmi defenzívny a veľmi zorganizovaný súper. Najdôležitejšie bolo dať gól na 1:0. Do prestávky sa nám to podarilo, ale potom by mal tím už len rásť, kontrolovať zápas a súper by sa mal viac otvoriť. Ich gól na 1:1 v 48. minúte im však pridal na morálke a nám znížilo.”

Existuje ešte nádej? Matematicky môže Barca stále postúpiť…
“Sme povinní bojovať až do konca. Sme vo veľmi, veľmi ťažkej situácii, ale kým je ešte nádej, musíme pracovať a v zostávajúcich zápasoch vydať zo seba maximum. Samozrejme, že sme sklamaní, toto sme nechceli. Dáte gól na 1:0, myslíte, že už robíte správnu vec, ale keď v takomto zápase dostanete tri góly, je zrejme, že to bude ťažké.”

Keď je toľko útokov v obrane sú diery…
“Prehra troch gólov v Lige Majstrov je zvyčajne zlá správa. Keď dostanete tri góly, väčšinou nevyhrávate, a tak to bolo aj dnes. Mužstvo aspoň bojovalo do konca a tlačilo, ako sa dalo. Fanúšikovia sa tiež pripísali k “desiatke”.”

V nedeľu je El Clásico…
“Na lamentovanie nie je čas. Ďalší zápas je veľmi špeciálny, takže musíme byť dobre pripravení a silní, aby sme mohli konkurovať.”

Čo by ste odkázali fanúšikom Barcy, aby naďalej podporovali tím?
“V LaLige sme začali veľmi dobre, v ôsmich zápasoch sme inkasovali iba jeden gól. V Lige Majstrov sme dostali viac gólov. Fanúšikovia nech fandia tímu a nevnímajú, že proti predchádzajúcej sezóne došlo k zmene. Budeme konať a urobíme potrebné rozhodnutia.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: marca.com

Peter
Sledujte ma