Laporta: Trénerom Barcelony bude naďalej Ronald Koeman

Zdieľať:

Prezident Katalánskeho klubu FC Barcelona Joan Laporta vyhlásil, že Ronald Koeman naďalej zostane trénerom FC Barcelona.

“Trénerom Barcelony bude naďalej Ronald Koeman. Má našu dôveru, bez ohľadu na výsledok. Zaslúži si to z mnohých dôvodov. Je referenčným bodom pre barcelonismo, je culé. Okrem toho sa rozhodol stať sa trénerom prvého tímu v momente, kedy mal klub maximálne športové a inštitucionálne problémy. Oceňujem to. Po rozhovore s ním vidím, že verí v tento tím, najmä od momentu, keď sa začnú vracať zranení hráči. Možno mal chvíle, kedy bol znechutený, ale opäť má dobrú náladu. Koeman má platnú zmluvu a dúfame, že sa opäť stretneme s víťazstvami a dobrou hrou. Som presvedčený, že urobí všetko, čo je možné,” vyhlásil Laporta

Laporta komentoval aj vzťahy s trénerom: “Sú dobré a úprimné. Koeman je dobrý človek a verím, že on si o mne myslí to isté. Všetci sa snažíme túto situáciu vyriešiť v prospech Barcelony.”

Laporta vyzval fanúšikov, aby podporovali trénera a mužstvo. “Všetci môžeme chápať reakcii na túto záležitosť, pretože výsledky neboli dobré, ale žiadam fanúšikov, aby mali dôveru v trénera, aby verili tomuto mužstvo, pretože, keď sa zranení hráči vrátia do hry, budeme ešte konkurencieschopnejší.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/RouteOneFotbal

Peter
Sledujte ma