Lionel Messi získal cenu Laureus za najlepšieho hráča na svete

Zdieľať:

Kapitán FC Barcelona má v svojej vitríne ďalšie nádherné ocenenie. Argentínčan sa stal najlepším športovcom za rok 2019 podľa Lauereus.

Lionel Messi sa však s trofejou bude musieť podeliť spolu s Lewisom Hamiltonom, ktorý skončil spolu s Argentínčanom na prvom mieste. Po prvý krát v histórii sa stalo, že najlepším športovcom za kalendárny rok podľa Laures sa stal futbalista. Doteraz sa medzi víťazmi objavili tenisti, golfisti, piloti formuly 1 1. Messi a Hamilton tento rok porazili Rafu Nadala, Marca Márquezza, Tigera Woodsa, Eliudu Kipchogeho.

Toto nádherne ocenenie sa už konalo po 20x. Jednotlivé ocenenia udeľuje akadémia 68. bývalých športovcov po predchádzajúcom hlasovaní novinárov z celého sveta. Kapitán Barcelony Lionel Messi bol v individuálnej kategórii nominovaný už 5-krát, ale ocenenie sa mu nepodarilo získať. Podarilo sa mu to len raz s Barcelonou.

Argentínčan si svoje ocenenie v Berline žiaľ nemohol prevziať osobne, pretože v súčastnosti sa nachádza v Spojených arabských emirátoch kvôli svojím povinnostiam ambasádora na Expo 2020. Ocenenie prevzal Carles Puyol. Lionel Messi však zaslal video, na ktorom sa ospravedlnil, že nemohol prísť osobne a poďakoval sa za udelenie ocenenia. Messi sa cíti veľmi pocteným, tým, že sa stal prvým hráčom, ktorý získal túto nádhernú cenu.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com

Peter
Sledujte ma