MÉDIA: Barcelona sa chystá podať oficiálnu sťažnosťna UEFA

Zdieľať:

Podľa Španielskych médií sa Katalánsky klub FC Barcelona chystá podať oficiálnu sťažnosť UEFA kvôli kontroverznému prejavu rozhodcov v utorok večer počas jej prehry v Lige Majstrov proti Talianskemu klubu Inter Milánu. S touto informáciou prišiel Javi Miguela z denníku AS.

Určite každý jeden z nás musel v priebehu zápasu vidieť hneď niekoľko kontroverzných situácii.

Všetci sme sa radovali po vyrovnavaciom Pedriho góle, nuž po pár sekúnd si to rozhodca namieril pozrieť do systému VAR, vďaka ktorému jasne určil, že sa o gól nejedná a to aj napriek tomu, že gól mal podľa pravidiel rozhodne platiť. Loptu odrazil 26-ročný gólman Andre Onana do neumyselnej ruky útočníka Fatiho. Ak by gólman loptu neodrazil, gól by nemusel platiť. V tomto momente sa rozhodca môže obrátiť na fakt, že útočník Ansu Fati mal ruku vysoko.


O niekoľko minút neskôr Katalánskemu klubu zamietli ďalšiu jednoznačnú penaltu za hru rukou Denzela Dumfriesa. V tomto prípade je veľmi divné, že túto celú situáciu rozhodca zahodil pod “koberec”.

Okrem takýchto údajne banalít tu boli ďalšie spornejšie rozhodnutia, ako napríklad, že Hakan Calhanoglu nevidel červenú kartu za nebezpečný zákrok proti Sergiovi Busquetsovi a ďalší potenciálny penaltový trest po tom, čo obranca Interu zrazil Roberta Lewandowského na zem v šestnástke.

Katalánsky klub FC Barcelona aktuálne neinformovala o žiadnej podanej oficiálnej sťažnosti, Uvidíme ako celá táto situácia nakoniec dopadne.

Osobne si myslím, že v tomto zápase rozhodca jednoznačne pomohol Interu. Aj keď v priebehu začiatku zápasu som si myslel, že bude držať na našej strane po neodpísaknej ruke Garcii [Samozrejme bol to nakoniec ofsajd a práve preto sa to nepískalo]. Čo sa týka pokutových kopov, mal sa kopať minimálne jeden pokutový kop a Hakan Calhanoglu mal jednoznačne dostať červenú kartu za zákrok na Bsuquetsa. V tomto prípade sa určite nejednalo o súboj o loptu.

Zdroj: klubfcbarcelona.sk, barcauniversal.com, sportbible.com, twitter.com
Foto: klubfcbarcelona.sk  

Peter
Sledujte ma