Média: Xavi povedal Piquému, že už pre neho nie je hráčom základnej zostavy

Zdieľať:

Napriek mnohým absenciám pre zranenie má obranca Gerard Piqué  za sebou veľmi dobrú sezónu. Katalánske média informujú, že tréner prvého tímu Xavi Hernádez povedal 35-ročnému obrancovi Gerardovi Piquému, že už o jeho prácu v základnej zostave nestojí.

Tréner taktiež povedal stopérom, že práve vďaka vysokému platu klub nemôže zrealizovať prestupy. Podľa niektorých zdrojov ide až o 40 miliónov eur v hrubom. V tomto prípade je Gerard pripravený si svoj plat znížiť a zabojovať o miesto v základnej zostave. Aktuálna zmluva mu platí ešte dva roky, no viackrát zdôraznil, že jeho úmyslom je ukončenie svojej futbalovej kariéry v Barcelone.

Média ešte informujú, že ďalším z dôvodov, prečo sa tréner prvého tímu Xavi Hernández práve takto rozhodol, bolo najmä správanie samotného hráča mimo ihriska. Obranca sa len nedávno rozišiel s partnerkou a o jeho aktivitách mimo Camp Nou počujeme čoraz viac. Podľa všetkého obranca svoju prácu bude naďalej odovzdávať Katalánskemu klubu FC Barcelona, ale bude musieť počítať s menšou hracou dobou, ako to bolo do teraz.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal

Peter
Sledujte ma