SPORT: Barcelona môže ponúknuť troch hráčov na výmenu Rubena Nevesa

Zdieľať:

V Katalánskom klube FC Barcelona sa už niekoľko rokov hľadá vhodný adept na post Sergia Busquetsa. Stredopoliar “starne” a blíži sa moment, kedy už klubu naozaj nebude môcť pomôcť. Tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández chce mať na každom poste dvoch hráčov triedy a v prípade defenzívneho stredopoliara sa bude brať do úvahy okrem iného napríklad 25-ročný Ruben Neves, ktorý aktuálne hráva za Anglický klub Wolves.

Barcelona sa zaujímala o dvoch hráčov, Zubimendiho a Tchouameniho, no ten pravdepodobne prestúpi do Realu Madrid. Pre Barcelonu by bolo najjednoduchšie získať Nevesa, keďže Katalánci majú veľmi dobrý vzťah s jeho agentom, ktorý už neraz vyjednal výhodne podmienky. Je známe, že Wolves dúfa, že vďaka pusteniu hráča získa nejaký zisk, no Barcelona môže tomuto klubu poskytnúť viacerých hráčov vďaka čomu sa cena za hráča môže znížiť. V tejto súvislosti hovoríme o Minguezovi, Puigu a Nicovi.

Podľa zistených informácii Ruben sa teší zo záujmu iných klubov, ako je napríklad Arsenal, Newcastel či Manchester United, no jeho želaním je údajne hrať na pôde Camp Nou. Anglický Klub chce za hráča okolo 50 miliónov eur. Práve vďaka tejto sume už všetci dobre vieme, že si to Barcelona dovoliť nemôže. Ak by klub poskytol Minguezu alebo Riquiho, ktorí v lete môžu opustiť klub, Barcelona by tento prestup mohla zvážiť.

Osobne by som Riquiho Puiga nepustil na trvalý prestup. Možno ma väčšina za toto bude hejtovať, ale myslím si, že Riqui môže získať ešte schopnosti, ktoré nakoniec Barcelone pomôžu.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: marca.com

Peter
Sledujte ma