Thiago Alcântara: Coutinho je fenomén, dúfam, že zostane s nami

Zdieľať:

Odchovanec z La Masie Thiago Alcântara poskytol rozhovor pre denník La Vanguardia, v ktorom hovoril aj o Barcelone a jeho spoluhráčoch.

Podarilo sa to zabezpečiť, že Sergio Busquets prikývol na nahrávanie filmu pre deti…
“Sme si podobní, on sa angažuje v mnohých charitatívnych podujatiach, hoci o tom nikto nevie. Sme priatelia, preto sme túto akciu zverejnili, pretože situácia si to žiadala. Sergio je skvelý človek.”

Tvoje spojenie s Barcelonou je zrejmé. Na začiatku pôsobenia tvojej nadácie ste si vybrali okres Raval…
“Moja rodina chce po ukončení mojej kariéry bývať v Katalánsku.”

Prečo nehráš v Barcelone? Stotožňuješ sa s Guardiolom, Xavim, Iniestom…
“Barca má jedinešný štýl po celej dekády, Cruyff ho tvaroval, Rijkaard udržal a Pep ešte zväčšil. Spolu hralo množstvo vynikajúcich hráčov a my, mladí, sme boli pripravení, ale pred nami boli ešte úžasní hráči. Nie len v kontexte tohto okamihu, ale celej histórie španielskeho futbalu.”

Ty si bol ich nástupcom
“Nepovažujem sa len za hráča, ktorý vyrastal v La Masii a v Barcelone. Keď som hral futsal v Brazílii, veľa som sa naučil. Tréneri tam na nás nepozerali inak, hovorili: „Ty…, behaj ako ostatní.“ Ľudia majú radi nálepkovanie, ale ja, hoci stále získavam veľa lôpt, stále aj driblujem. Nie som rád, ak ma označujú ako výborne “prihravajúceho”. Chcel by som povedať, že sa viac cítim ako kompletný hráč.”

Si Coutinhov spoluhráč. Je to hviezda Barcelony na hosťovaní v Bayerne. Prečo sa mu nepodarilo úplne adaptovať?
“Poznám ho dobre, je veľmi dobrý, sledoval som jeho hru od 12. roku života. V Brazílii som proti nemu hral futsal a páčilo sa mi to. Nemyslím si, aby mu niečo chýbalo. Rád hrám s dobrými hráčmi, on je fenomén. Je to skvelý človek, je veľmi pracovitý, má perfektnú techniku. Hráči mávajú lepšie a horšie momenty, ale on nám dáva veľa. Dúfame, že tu s nami zostane aj v budúcej sezóne.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com

Peter
Sledujte ma