Villarreal je nespokojný na strane rozhodcov

Zdieľať:

V zápase Barcelony proti Villarrealu sme mohli vidieť viacero kontroverzných rozhodnutí na strane rozhodcov. Najväčší z nich bola údajná ruka Gerarda Piquého, kde rozhodca neudelil pokutový kop pre domácich hráčov žltej ponorky.

Delegát Villarrealu Roig Negueroles po stretnutí povedal: “Je nepochopiteľné, že po Piquého ruke sa nepískala penalta. Na to slúži VAR. Mal to byť pokutový kop.”

Aj Pau Torres bol z tejto situácie veľmi sklamaný: “Rozhodca mi povedal, že je to možná penalta. Pre mňa je to jasné. Prevrátil sa a lopta mu zasiahla ruku. Na overenie ofsajdu sa obetuje desať minút, na overenie pokutového kopu môžeme aspoň dve. V lige neodpískali pokutový kop jedine pre nás a Barcelona je jediným tímom, proti ktorému ešte nebola odpískaná jedenástka. Bolo to nemožné…”

Túto situáciu videl podobne aj Manu Trigueros, ktorý sa dokonca odvolával, aj na údajný faul Érica Garcíu: “Hráme dobré zápasy, ale nevyhrávame, je to zvláštne. Práve som videl pohyb ruky, je to jasná penalta. Neviem, čo ešte treba urobiť, aby nám začali pískať jedenástky. Sme nahnevaní. Hra Érica? Ide skôr o výklad, ruka je oveľa zreteľnejšia.”

Experti denníka Marca a AS sa zhodli, že Villarreal mal skutočne kopať pokutový kop. No na druhej strane bývalý rozhodca denníka AS Iturralde González a novinár z Mundo Deportivo Gabriel Sans sú však názoru toho, že rozhodca mal Daniho Pareja vylúčiť z ihriska už na začiatku zápasu. Španiel nebezpečne fauloval Sergia Busquetsa, keď mu zasiahol jeho členok.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: marca.com

Peter
Sledujte ma