Xavi: Messi tu má dvere otvorené

Zdieľať:

Najväčší zápas roka, derby všetkých derby, dnes nás čaká El Clasico teda zápas proti Realu Madrid. My vám prinášame tlačovú konferenciu Xaviho pred zápasom.

Realu Madrid
“Je to dobrá príležitosť predviesť skvelý zápas a ukázať, že sme v skvelej forme. Vyrástli sme ako tím. Musíme ukázať osobnosť a pokúsiť sa presadiť náš herný model. Ak máme nejaký tím označiť za favorita, je to Madrid, líder a vo výbornej forme. V posledných zápasoch sme mali dobré pocity. Proti PSG mali brutálnu poslednú polhodinu s tlakom. Predstavujem si zápas viac podobný Superpoháru, v ktorom bude Madrid čakať na protiútok. Ale môžu sa aj tlačiť hore. Uvidíme.”

Posledné El Clasico
“Neviem, čím to bolo, nebol som tam, ale je to skvelá príležitosť zmeniť históriu a víťazstvo by výrazne podporilo to, na čom pracujeme.”

O Benzemovej neprítomnosti
„Benzema je jedna z najlepších deviatok na svete, je to citeľná strata, ale pre nás sa náš prístup nemení. Predpokladám, že pre nich to môže niečo zmeniť.“

Herný plán
„Musíme byť odvážni, pokúsiť sa presadiť svoj štýl a upokojiť sa, pretože všetko bude mať čas. Musíme si to užiť. Chystáme sa zmeniť pár vecí, chceme loptu tlačiť vysoko, zorganizovať sa po strate lopty, mám jasný plán.”

O dostupnosti Piqueho
“Piqué je v poriadku, môže hrať.”

Čo pre neho znamená reprezentovať tím v Clasicu
“Je to pre mňa hrdosť a česť reprezentovať klub, ktorý považujem za najlepší na svete, nielen preto, že je to na Bernabéu, ale aj na iných štadiónoch.”

Čo sa zmenilo od Superpohára
V deň Superpohára sme boli dobrí, ale teraz sme pevnejší, zlepšili sme sa, ale to musíme ukázať aj na ihrisku.”

Zostava
„Mám jasnú predstavu, ale uvidíš ju zajtra. Na tréningu veci upravíme a prístup sa hneď ukáže na zostave.“
Víťazstvo proti veľkému tímu
„Čo je pre teba veľký tím? Porazili sme Atlético, áno, ale aj Villarreal či Neapol. Proti Madridu sme v Superpohári hrali dobre, prehrali sme aj s Athleticom v pohári alebo sme prehrali doma proti Betisu.”

Ak je možný návrat Messiho
“Messi má otvorené dvere do Barcelony, pokiaľ som tu ja trénerom. To, čo nám dal, je na nezaplatenie, je to najlepší hráč histórie, ale dnes má zmluvu s PSG, myslím, že ju podpísal na dva roky.”

O možnej náhrade Benzemu
“Ako nahradiť Benzemu je otázka pre Ancelottiho, ale má možnosti.A o lige som už povedal, že je veľmi ťažká, aj keď vyhráme.”

Araujo ma zastavenie Viniciusa
„Araujo s Viniciusom? Existuje veľa možností a možností, som nespravodlivý k mnohým hráčom, mnohí môžu hrať, ale každý musí byť pripravený, pretože odohranie poslednej polhodiny môže byť dôležité.“

Clasico je špeciálna príležitosť
“Je to veľmi špeciálny zápas. Je to vždy ťažké, ale sme pripravení a motivovaní. K hre pristúpime útočne. Chceme tri body.”

zdroj: BarcaTV 

foto: Twitter/FCB

Najnovšie články od Marek Kovac (zobraziť všetky)